Головна/ Новини/ Як очистити мідний самогонний апарат?

Як очистити мідний самогонний апарат?

photo
27.10.21

Як показує невблаганний досвід шанувальника домашньої дистиляції, мідна поверхня апарату з часом починає тьмяніти. Внутрішня частина куба, вище лінії кубового залишку набуває темно-коричневого кольору, а частини вашого самогонного апарату, встановлені в куб зверху – шолом або ж дефлегматор, стають ще темнішими і можуть набувати сизого відтінку.

Чому це відбувається?
Всьому “виною” стає в’язкість міді та її підвищена здатність піддаватися окисленню порівняно з тією ж нержавійкою. Причиною такого нальоту на поверхні міді є окис сірчистих сполук, які виникають у процесі бродіння, і якби не здатність міді вступати з ними в реакцію, – вони б прямо потрапляли у ваш улюблений дистилят. Тому підтримання всіх внутрішніх частин вашого апарату в його первинній чистоті стає важливим фактором для безперебійного отримання якісних і чистих дистилятів із плодових і зернових браг.

Тільки чиста поверхня міді може найактивніше вступати в реакцію з сірчистими сполуками, що випаровуються в процесі дистиляції і зв’язувати їх (окислюватися) на своїй поверхні. Після кожної дистиляції слід гарненько промити всі складові частини вашого самогонного апарату гарячою водою. Якщо ви помітили, що поверхня міді стала значно темнішою, слід застосувати лимонну кислоту для очищення міді від її окису.

Для найбільш ретельного очищення поверхонь ми рекомендуємо застосовувати 3-5% розчин лимонної кислоти. Для приготування, скажімо 3% розчину, слід додати 30 гр. лимонної кислоти на 1 л води. Наповніть таким розчином куб до горловини і залиште на 4-5 годин. Куб із сильнішим забрудненням можна залишити й на ніч. Той самий розчин або новий, можна застосувати для очищення інших частин вашого самогонного апарату.

Шолом і дефлегматор необхідно встановити таким чином, щоб вони стійко стояли відкритою частиною догори і заповнити їх розчином лимонної кислоти.

Мідну ректифікаційну тарілку простіше помістити в ємність трохи більшого діаметра, ніж сама тарілка, щоб повністю залити її розчином.

Для прискорення процесу очищення міді від оксидів ви можете попередньо нагріти воду, що застосовується для розчину лимонної кислоти, і довести до кипіння, збільшивши концентрацію розчину до 10%.

Використаний розчин лимонної кислоти, незважаючи на набутий зелений відтінок, ви можете злити в ємність і застосовувати його пізніше для повторного очищення.

Після завершення очищення міді розчином лимонки, ОБОВ’ЯЗКОВО, мідний апарат слід промити теплою водою і по можливості протерти насухо.

Якщо ж ви плануєте використовувати ваш мідний самогонний апарат вперше – просто продестилюйте кілька літрів води на вашому новому апараті. Те ж саме можна зробити, якщо ваш апарат довгий час не використовувався.