Головна/ Новини/ Розведення ефірної олії – використання та переваги ефірних олій

Розведення ефірної олії – використання та переваги ефірних олій

photo
27.10.21

Позитивний вплив ефірних олій на організм людини відомий здавна. Ефірні олії виготовляли ще в Стародавньому Єгипті, але якщо тоді знання про ефіри були доступні лише обраним, то сьогодні їх може виготовляти кожен. Зробити це зовсім не складно. Потрібна лише рослина, з якої ви хочете отримати ефір і перегінний апарат. Однак дуже важливо знати правила правильного застосування ефірних олій!

Особливості ефірів

Йдеться про безпосереднє застосування ефірних олій, а не про вплив ефіру на організм людини. Ефірна олія – це концентрат, витягнутий з рослини, і в деяких випадках не рекомендується застосовувати її окремо. Існують різні рекомендації в залежності від цілей застосування.

Масаж

Якщо ви хочете використовувати ефір в косметичних цілях, коли він безпосередньо контактує зі шкірою, то рекомендується розбавляти ефір іншими базовими оліями:

  • екстрактом насіння льону;
  • екстрактом персикових або виноградних кісточок;
  • кокосовою олією;
  • оливковою олією або будь-якою іншою олією зі слабким запахом.

Пропорція – 7-10 крапель на 30 мл базової олії. Така суміш матиме достатню кількість корисних компонентів, щоб впливати на шкіру, не пошкоджуючи її.

Косметичні засоби

Ефірні олії – популярна домішка до кремів, лосьйонів і шампунів, але тут потрібно бути обережним, оскільки надлишок ефіру може викликати негативну реакцію на шкірі та організмі в цілому. Рекомендується додавати 1-2 краплі на одну дозу косметичного засобу.

Зверніть увагу, що косметика повинна бути домашнього виробництва або не містити силікону та мінеральних олій. Останні утворюють на поверхні шкіри плівку і перешкоджають дії ефірної олії.

Медичні цілі

Часто призначають компреси для покращення самопочуття, особливо при захворюваннях суглобів, нещодавніх травмах, головних болях тощо. У цьому випадку необхідно додати не більше 5 крапель олії у воду необхідної температури і збовтати суміш. Потім можна намочити тканину і накласти компрес на хворе місце. Якщо це масляний компрес, то 5-6 крапель ефіру змішують з 10 г базової олії.

Аромалампа і розпилювач

Для аромалампи не потрібно розбавляти ефірну олію, адже достатньо розрахувати кількість ефіру на кімнату: 3-5 крапель на 15 м2. Зверніть увагу, що перші процедури не повинні перевищувати 20 хвилин.

Змішайте 3-5 крапель ефірної олії з 1 столовою ложкою спирту, розчиненою в 1 л води, щоб очистити повітря в приміщенні. Цією сумішшю можна наповнити розпилювач і використовувати за призначенням.

Ефірна олія – незамінна річ, яку можна використовувати для різних цілей. Однак варто бути обережним, якщо ви не хочете нашкодити своєму здоров’ю. Найкращий варіант – використовувати домашній ефір. У цьому випадку ви будете абсолютно впевнені в його якості та корисних властивостях. Тим не менш, навіть домашню ефірну олію необхідно розбавляти. Розведення не вплине на її якість, а правильне застосування дасть максимальний позитивний результат.