Аромати та їх вплив на здоров’я та енергетику людини
Понад 15% всієї інформації ззовні ми отримуємо завдяки нюху. На основі приємного чи неприємного запаху наш організм робить висновки про об’єкти чи атмосферу, розуміє, наскільки вони підходять чи комфортні для нього і навіть може “викликати” їх з пам’яті.
Ефекти запаху
Молекули речовин (у тому числі й ефірної олії) впливають на мозок і провокують його реакцію. Це було доведено у 2004 році, коли з’явилася нова спеціальна наука – аромакологія. Представники б’юті-індустрії одразу ж взяли її нововведення на озброєння. Вплив запахів на настрій, емоції та психологічний стан був відомий давно.
Найпопулярнішими ефірними оліями були наступні:
– лаванда – розслаблюючий ефект;
– ялівець міг як заспокоювати, так і провокувати активність
– піретрум застосовували для омолодження
– шавлія зміцнювала імунітет і лікувала депресії.
Одна з наукових теорій стверджує, що молекули запаху проникають в організм через слизову оболонку. Вони швидко і повністю проникають у кров і впливають на мозок. Деякі запахи мають накопичувальний ефект: чим частіше ми вдихаємо запахи, тим потужнішого ефекту можемо очікувати.
Запахи для настрою та здоров’я
Вчені Гарвардського університету виявили, що запахи лаванди та м’яти позитивно впливають на мозкову активність підлітків, стимулюючи їхні розумові процеси та покращуючи пам’ять. Доведено позитивний вплив розмарину на дихальну систему: якщо мінімум 3 рази на тиждень протягом 5-10 хвилин робити аромапроцедури з цією травою, ризик захворіти на ГРВІ знижується на 55%, застудою – на 60%.
Гонконгські вчені вивчали вплив ефірних олій на психологічні розлади. Доведено, що м’ята, лемонграс, шавлія та чайне дерево допомагають впоратися з втомою, кризами та поганим настроєм.
Енергетика та запахи
Нюховий центр мозку аналізує реакції на запахи. Кожен міг помітити, що якийсь сильний запах залишається в пам’яті або якась людина асоціюється з певним запахом. Іноді людина може змінити свою енергетику за допомогою аромапроцедур.
– якщо немає бадьорості і життєвої енергії, якщо є млявість, то варто подихати запахами гвоздики, імбиру, мускусу, неролі;
– якщо необхідно розслабитися або відійти від активного періоду життя і трохи зняти киплячу енергію, варто використовувати аромати шавлії та піретруму.
– для очищення енергії та її відновлення підійдуть аромати меліси, лимону та бергамоту;
Позитивний, негайний і пролонгований ефект можуть гарантувати тільки натуральні ефірні олії без будь-яких хімічних домішок, штучних ароматизаторів, спирту і синтетичних підсилювачів. Ви можете отримати їх за допомогою дистиляторів і мати 100% гарантію того, що ваша продукція дійсно якісна.