Головна/ Новини/ Які ефірні олії допомагають при застуді?

Які ефірні олії допомагають при застуді?

photo
27.10.21

Застуда – це захворювання, з яким кожна людина зустрічається хоча б раз у житті. Зазвичай люди хворіють в осінньо-зимовий період, людина з ослабленим імунітетом може застудитися кілька разів на рік. Якщо вчасно не почати лікування, застуда може стати серйозною проблемою. Особливо небезпечні ускладнення вірусного респіраторного захворювання, такі як пневмонія, бронхіт, гайморит, синусит.

При цьому не рекомендується приймати антибіотики або інші сильнодіючі препарати на початку захворювання. Лікарі радять починати лікування з добре відомих ефективних методів народної медицини – трав’яних чаїв, вживання продуктів багатих на вітамін С і звичайно лікування ефірними оліями.

Багато ефірних олій мають антибактеріальні, протигрибкові, протимікробні, протизапальні та знеболювальні властивості. Ці властивості олій відомі з давніх часів і успішно використовуються для лікування кашлю та інших симптомів застуди. Найефективнішими рослинними засобами від застуди є:

  • Евкаліпт
  • Лимонник
  • М’ята перцева
  • Материнка
  • Лаванда
  • Трійчасте дерево

Для успішного лікування олії повинні бути чистими та натуральними. Цього можна досягти в домашніх умовах, приготувавши їх у мідному паровому дистиляторі.

Найкращі ефірні олії від застуди та грипу

    1. Наукові дослідження довели, що лікувальні властивості евкаліпта настільки сильні, що листя рослини “можна використовувати як природний антибіотик для лікування деяких інфекційних захворювань”. Ефірна олія евкаліпта зберігає всі лікувальні властивості самої рослини, і це чудовий засіб для боротьби із застудою. Наприклад, щоб зупинити кашель, можна додати 2-4 краплі евкаліптової олії до 1 унції оливкової або кокосової олії і втирати суміш у грудну клітку та горло, розвести евкаліптову олію в окропі та вдихати цілющу пару.
    2. Ефірна олія лимонної трави також може допомогти запобігти застуді, і корисно додати трохи олії лимонної трави у ванну, коли ви відчуваєте, що застуда наближається.
    3. Ментол – це екстракт м’яти перцевої. При вдиханні розведеної м’ятної олії створюється відчуття прохолоди, яке може заспокоїти дряпання в горлі.
    4. Ефірна олія орегано містить високий вміст потужної сполуки під назвою карвакрол. Це корисний антимікробний засіб, який може боротися з багатьма видами мікробів. Тому ця олія може допомогти в лікуванні вірусних або бактеріальних причин кашлю.
    5. Лавандова олія може покращити симптоми закладеності носових пазух, зменшуючи біль і набряк.
    6. Олія чайного дерева (Melaleuca) може пригнічувати ріст шкідливих бактерій, які викликають інфекції носових пазух і респіраторні захворювання.
    7. Подрібнене листя чайного дерева вдихали австралійські аборигени для лікування кашлю та застуди, а вдихання олії чайного дерева також може допомогти полегшити наслідки кашлю.
    8. Олія бергамоту ефективна проти вірусів грипу у вигляді пари вже через 10 хвилин після вдихання.

Як використовувати ефірні олії від застуди?

Ефірну олію від застуди можна використовувати, розбавляючи її в окропі і вдихаючи пару, додаючи олію в дифузор, використовуючи її в суміші з тропічними оліями.

Парові інгаляції дуже корисні при лікуванні респіраторних вірусних захворювань. Для досягнення найкращих результатів виконайте наступні кроки:

  • Помістіть до семи крапель ефірної олії у велику каструлю або миску з киплячою водою.
  • Нахиліться над мискою (тримайтеся на відстані близько десяти дюймів, інакше ви можете отримати опік парою) і накрийте голову рушником.
  • Закрийте очі і дихайте через ніс не більше двох хвилин за раз.

Суміші декількох ефірних олій дуже популярні для лікування застуди. Ось один з найкращих рецептів: 3% суміші, що містить ароматичні ефірні олії евкаліпт лимонний, евкаліпт кулястий, перцева м’ята, материнка сирійська і розмарин – розпилювати в горло.